< powrót

Penderecki Reloaded

Could not load file or assembly 'Newtonsoft.Json, Version=10.0.0.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=30ad4fe6b2a6aeed' or one of its dependencies. The located assembly's manifest definition does not match the assembly reference. (Exception from HRESULT: 0x80131040)

Reportaż ze wspólnych koncertów Krzysztofa Pendereckiego, Aphex Twina i Jonny'ego Greenwooda wykonywanych przez Orkiestrę AUKSO

Penderecki Reloaded to reportaż z bezprecedensowego wydarzenia, które odbyło się w 2011 roku w ramach Europejskiego Kongresu Kultury we Wrocławiu – wspólnych koncertów Krzysztofa Pendereckiego, Aphex Twina i Jonny"ego Greenwooda wykonywanych przez Orkiestrę Kameralną Miasta Tychy AUKSO. Artystów obserwujemy podczas prób i pracy z orkiestrą. W reportażu wypowiadają się Krzysztof Penderecki, Jonny Greenwood, Aphex Twin i Marek Moś.

Płyta z kompozycjami, które zabrzmiały podczas koncertu Pendereckiego i Greenwooda, została wydana w marcu 2012 roku przez Nonesuch Records. W Alvernia Studios nagrane zostały dwa spośród trzech utworów Krzysztofa Pendereckiego, które publiczność mogła usłyszeć 9 września 2011 roku we Wrocławiu: Ofiarom HiroszimyTren i Polymorphia. To właśnie ten ostatni utwór, którego 50. rocznica powstania przypadła w 2011 roku, stał się inspiracją dla kompozycji Jonny’ego Greenwooda 48 Responses to Polymorphia. We Wrocławiu miało miejsce jej światowe prawykonanie. Podczas nagrania zarejestrowano również kompozycję gitarzysty Radiohead – Popcorn Superhet Receiver inspirowaną Trenem Pendereckiego.

drukuj pdf

zobacz również:

15 stron świata | Zuzanna Solakiewicz +dodaj do schowka
Multimedia
Filmy o muzyce

Poznajcie Eugeniusza Rudnika, wybitnego kompozytora i artystę dźwiękowego

Kwadrofonik | Młodzi polscy instrumentaliści +dodaj do schowka
Multimedia
Filmy o muzyce

Połączenie dwóch duetów: fortepianowego i perkusyjnego...

Nie dla każdego | Akademia Muzykoteki Szkolnej | Warszawska Jesień +dodaj do schowka
Multimedia
Filmy o muzyce

Odwiedzamy jeden z najciekawszych festiwali muzycznych...

Antoni Wit | Notacje +dodaj do schowka
Multimedia
Filmy o muzyce

Spotkanie ze słynnym polskim dyrygentem