< powrót

Flet | Orkiestrownik

data publikacji: 12.08.2016
Could not load file or assembly 'Newtonsoft.Json, Version=10.0.0.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=30ad4fe6b2a6aeed' or one of its dependencies. The located assembly's manifest definition does not match the assembly reference. (Exception from HRESULT: 0x80131040)

Jeden z najpopularniejszych instrumentów, który często spełnia funkcje… ornitologiczne

Są takie momenty, kiedy w graniu można się zapomnieć – mówi Andrzej Krzyżanowski.

Flet poprzeczny, choć współcześnie wykonany z metalu, należy do grupy instrumentów dętych drewnianych. Jego charakterystyczne miękkie brzmienie często jest wykorzystywane do naśladowania odgłosów ptaków. Najbardziej przenikliwy i jednocześnie niezwykle donośny dźwięk ma najmniejszy z grupy fletów poprzecznych – piccolo. Grając na nim, nawet w wielkiej orkiestrze nie da się ukryć żadnej pomyłki. Przenikliwa barwa potrafi się przebić przez brzmienie całego symfonicznego zespołu.

drukuj pdf

zobacz również:

Flet poprzeczny +dodaj do schowka
Wiedza
Instrumenty

Flet jest najsprawniejszym technicznie instrumentem dętym orkiestry, jest też często wykorzystywany jako instrument solowy.

 

Flet podłużny +dodaj do schowka
Wiedza
Instrumenty

Flet podłużny był bardzo popularny w XVI  i XVII wieku, natomiast w wieku XVIII zaczął być stopniowo wypierany przez flet poprzeczny.

Wolfgang Amadeusz Mozart | Koncert fletowy G-dur nr 1: Allegro maestoso KV 313 +dodaj do schowka
Multimedia
Utwory

Pierwszy z dwóch ukończonych przez Mozarta koncertów fletowych