< powrót

Z tematem w chowanego

data publikacji: 08.05.2014

Ravel i Musorgski na popołudniowym koncercie dla dzieci w Filharmonii Narodowej.

 

Co to jest temat w utworze i jak go nie zgubić podczas słuchania muzyki? - Słynne Bolero Maurice’a Ravela oraz kompozycja Modesta Musorgskiego Obrazki z wystawy pomogą dzieciom odpowiedzieć na te pytania. Koncert będzie też okazją by zwrócić uwagę na instrumenty orkiestry symfonicznej - to one będą uczestnikami muzycznej zabawy w chowanego. Koncert dla dzieci w wieku 7-12 lat poprowadzi Malina Sarnowska.

Utwory Ravela i Musorgskiego zagra Orkiestra Filharmonii Narodowej pod dyrekcją Fabia Loutfi Pereiry.

 

Miejsce: Sala Koncertowa Filharmonii Narodowej

Czas: niedziela, 11 maja, godz. 14.00

 

Na zdjęciu Ida Rubinstein (1885-1960) sportretowana przez A. de Gandara, rosyjska tancerka i znajmoma Ravela, zainspirowała kompozytora do stworzenia Bolera, fot. Wikimedia Commons, PD

drukuj pdf

zobacz również:

Obrazki z wystawy piaskiem malowane +dodaj do schowka
Aktualne

Koncert dla dzieci w Krakowie ze słynnym dziełem Musorgskiego i... piaskowe animacje

Co słychać w marcu w filharmonii? +dodaj do schowka
Aktualne

Marcowy program muzyczny dla najmłodszych zapowiada się bardzo ciekawie: obok repertuaru klasycznego i związanego z nadchodzacą Wielkanocą rozpoczyna się cykl warsztatów muzycznych dla dzieci niepełnosprawnych (Opera Krakowska), trwa też cykl spotkań z książką i muzyką (Opera i Filharmonia Podlaska).

Obrazki z wystawy +dodaj do schowka
Aktualne

Pamiętacie utwór Stary zamek czy Taniec kurcząt w skorupkach? To części Obrazków z wystawy Modesta Musorgskiego. Początkowo utwór ten był cyklem utworów fortepianowych, jednak zyskał taką popularność, że wielu kompozytorów podjęło się próby instrumentacji tego dzieła na orkiestrę symfoniczną, m.in. Maurycy Ravel, Leopold Stokowski czy Siergiej Gorczakow. Obrazki z wystawy w instrumentacji tego ostatniego usłyszymy podczas koncertu 14 października.

Muzyka Na Szczytach +dodaj do schowka
Aktualne

6. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej „Muzyka Na Szczytach” w Zakopanem poświęcony będzie światowej sławy polskiemu kompozytorowi, Andrzejowi Panufnikowi.