Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.
×zamknij
Korzystaj z serwisu jako: Dzięki temu otrzymasz treści dopasowane do Twoich potrzeb.
Zobacz również:
< powrót

Wrzesień z Maseckim!

data publikacji: 18.09.2015

Najbliższe tygodnie będą obfitować w wydarzenia wokół postaci Marcina Maseckiego. W ramach projektu #WszyscyIdziemyDoFilharmonii ten jeden z najciekawszych polskich pianistów zagra koncert w Filharmonii Narodowej, na który... wcześniej sam będzie sprzedawał bilety. Odbędzie się też spotkanie z muzykiem oraz pokaz poświęconego mu filmu dokumentalnego.

Jaki jest najprzyjemniejszy sposób na zakup biletu na koncert? Przez internet, stojąc w wielogodzinnej kolejce do kasy czy odbierając go z rąk samego artysty? Marcin Masecki, znany pianista jazzowy i klasyczny, znów zaskakuje.

 

18 września Masecki będzie osobiście sprzedawał bilety na swój koncert w kasie biletowej Filharmonii Narodowej, chcąc zachęcić tym samym do udziału w wydarzeniu także tych, którzy dotąd muzyki klasycznej słuchali wyłącznie w domach lub na warszawskim Placu Defilad (chodzi oczywiście o cykl letnich koncertów z udziałem Maseckiego).

 

Sam koncert odbędzie się we wtorek 22 września w Filharmonii Narodowej. Marcin Masecki zagra 3 ostatnie sonaty fortepianowe Beethovena, interpretując je z zatyczkami w uszach i w specjalnych słuchawkach wygłuszających, przybliżając się tym samym do perspektywy niesłyszącego kompozytora. Wydarzenie jest warszawską premierą płyty Beethoven: ostatnie sonaty fortepianowe wydanej w kooperacji Narodowego Instytutu Audiowizualnego i warszawskiej oficyny LADO ABC.

 

Tak pianista opowiada o swojej najnowszej płycie płycie: „Kiedy Beethoven pisał swoje ostatnie sonaty fortepianowe był już od wielu lat całkowicie głuchy. Miało to konkretne przełożenie na jego proces kompozytorski. Jako inwalida, w pewnym sensie stracił kontakt z tym, jak muzyka funkcjonuje w czasie rzeczywistym, podczas jej wykonywania. Paradoksalnie umożliwiło mu to tworzenie niezwykle oryginalnych i mocno abstrakcyjnych form, często ledwo mieszczących się w tradycyjnych możliwościach percepcyjnych”.

 


Marcin Masecki Sonata c-moll op. 111 cz. 1


Innym punktem promocji tego albumu jest spotkanie z Marcinem Maseckim, które odbędzie się 19 września o godz. 18 w siedzibie Narodowego Instytutu Audiowizualnego. W czasie wydarzenia będzie można też obejrzeć dokument dotyczący jego specyficznego wykonania Die Kunst der Fuge oraz rejestrację koncertu z TR Warszawa, gdzie Masecki zaprezentował utwory Domenica Scarlattiego.

 

18 września: sprzedaż biletów przez Marcina Maseckiego

19 września: spotkanie z Maseckim w NInA, ul. Wałbrzyska 3/5, godz. 19

22 września; koncert Maseckiego w Filharmonii Narodowej, godz. 20

drukuj pdf

zobacz również:

Słuchaj muzyki… w Ninatece! +dodaj do schowka
Aktualne

Ponad 1000 materiałów muzycznych jest dostępnych w jednym z serwisów internetowych FINA

Klasykę, czyli Masecki i goście +dodaj do schowka
Aktualne

Muzyka klasyczna w knajpie? Marcin Masecki zaprasza do warszawskiego Baru Studio!

Dżemsesje klasyczne +dodaj do schowka
Aktualne

Muzyka klasyczna, improwizowana na Placu Defilad w Warszawie

Chopin na domówce u Maseckiego +dodaj do schowka
Aktualne

Największy polski kompozytor zagrany na lekko rozstrojonym pianinie? Jest na pewno jeden muzyk, który potrafi zrobić to dobrze…