Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.
×zamknij
Korzystaj z serwisu jako: Dzięki temu otrzymasz treści dopasowane do Twoich potrzeb.
Zobacz również:
< powrót

Minutowa Piosenka Klasowa 2016: znamy zwycięzców!

data publikacji: 02.12.2016

Poznaliśmy wybrańców Jury i zdobywców Nagrody Publiczności

Uczniowie i uczennice z Gimnazjum numer 2 w Złotowie, laureaci Nagrody Publiczności wraz z nauczycielką
Uczniowie i uczennice z Gimnazjum nr 2 w Złotowie, laureaci Nagrody Publiczności

Do szóstej edycji konkursu zgłosiło się 59 klas. Rywalizowano w dwóch kategoriach. W kategoria pierwszej – klip  należało stworzyć do tekstu i muzyki autorstwa uczestników konkursu. W kategorii drugiej – klip zrealizowano do autorskiego tekstu, natomiast w warstwie muzycznej wykorzystano wcześniejszy podkład z udostępnionych na stronie konkursu.

W pierwszej kategorii zrezygnowano z przyznania głównej nagrody, zaś drugim miejscem podzieliły się klasy 1G z Gimnazjum „FILOMATA” w Gliwicach, za piosenkę i klip pt. Mów mi jeszcze oraz klasa Va ze szkoły podstawowej należącej do tego samego gliwickiego zespołu szkół, za piosenkę i klip pt. Dream Team.

W kategoria drugiej wygrała klasa z I Społecznego Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Hetmana Jana Tarnowskiego w Tarnobrzegu za piosenkę i klip pt. Muzyki czas.

Nagrodę Publiczności dla ulubionego szkolnego klipu muzycznego w Ogólnopolskim Konkursie Minutowa Piosenka Klasowa otrzymała klasa IIc Gimnazjum nr 2 im. Ludzi Spod Znaku Rodła w Złotowie, za piosenkę i klip pt. Wszyscy za jednego.

Klip wygrywa liczbą 647 oddanych głosów Lubię to! oraz Super.

 

Jury konkursu:

Violetty Łabanow-Jastrząb – przewodnicząca Jury, prezes Fundacji Muzyka jest dla wszystkich, klawesynistka, animatorka muzyczna

Monika Gromek – kompozytorka piosenek dla dzieci i młodzieży, nauczycielka muzyki

Agnieszka Widlarz – kompozytorka piosenek dla dzieci i młodzieży

Anna Kierkosz – autorka tekstów piosenek dla dzieci i młodzieży, sekretarz jury konkursu

Kamil Barański – pianista, klawiszowiec, producent muzyczny, aranżer i kompozytor m.in. piosenek dla dzieci i młodzieży.

Nagrodzone klasy otrzymają nagrody rzeczowe w postaci instrumentów, upominków oraz dyplomów, zaś uczniowie i nauczyciele, wyróżnieni indywidualnie – specjalne dyplomy-podziękowania oraz upominki w postaci książek, płyt i multimediów. Oficjalne wręczenie nagród odbędzie się w piątek 9 grudnia 2016 roku o godz. 15:30, w Centrum Promocji Kultury przy ul. Podskarbińskiej 2 w Warszawie (prosimy o potwierdzanie planowanej obecności klas nagrodzonych i reprezentacji klas wyróżnionych). Konkurs organizuje Fundacja Muzyka Jest Dla Wszystkich w ramach projektu Akcja Labirynt. Muzykoteka Szkolna jest partnerem konkursu oraz fundatorem części nagród.

drukuj pdf

zobacz również:

Minutowa piosenka klasowa 2016 +dodaj do schowka
Aktualne

Znamy finalistów Plebiscytu Publiczności. Głosowanie trwa. Zwycięzców konkursu poznamy 27 listopada!

Minutowa Piosenka Klasowa 2015 +dodaj do schowka
Aktualne

Starasz się odkrywać talenty swoich podopiecznych? Dbasz o ich rozwój artystyczny? Próbujesz rozwijać kreatywność i miłość do muzyki? Inspirujesz swoich uczniów do twórczych działań? Stwórz wraz z klasą najlepszy w Polsce klip muzyczny! UWAGA! Przedłużono termin zgłoszeń!

Minutowa piosenka klasowa 2014 +dodaj do schowka
Aktualne

Fundacja Muzyka Jest Dla Wszystkich zaprasza uczniów szkół podstawowych i gimnazjów do udziału w IV edycji konkursu „MINUTOWA PIOSENKA KLASOWA” w ramach programu edukacyjnego „Akcja labirynt 2014”.