Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.
×zamknij
Korzystaj z serwisu jako: Dzięki temu otrzymasz treści dopasowane do Twoich potrzeb.
Zobacz również:
< powrót

Mały Chopinoskop

data publikacji: 06.04.2016

Konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży zainspirowany życiem i twórczością naszego wielkiego kompozytora.

 

Czy da się namalować mazurka? Jak wygląda scherzo? Czy etiuda może mieć kształt? Jaki kolor ma Polonez As-dur? A jaki Preludium „Deszczowe”? Jak wygląda muzyka? I czy można ją przedstawić za pomocą obrazu?  Czy muzyka Chopina ma inne kolory niż muzyka Mozarta? I czy można narysować emocje? Oto wielkie wyzwanie dla „małych” Polaków: „Mały Chopinoskop”, czyli wszystkie twarze Fryderyka Chopina i…jego muzyki.

Zapraszamy do wzięcia udziału w organizowanym przez Narodowy Instytut Fryderyka Chopina konkursie plastycznym „Mały Chopinoskop". Konkurs, adresowany do dzieci i młodzieży w wieku 6-15 lat, polega na stworzeniu dowolną techniką pracy plastycznej zainspirowanej muzyką i wizerunkiem Fryderyka Chopina.

 

Prace nadsyłać można do 12 lutego 2014 r. pod  adresem: Narodowy Instytut Fryderyka Chopina, ul. Tamka 43, 00-355 Warszawa; z dopiskiem: „Mały Chopinoskop".

Do  pracy plastycznej powinna zostać dołączona informacja zawierająca: imię i nazwisko autora, jego wiek oraz adres do korespondencji, a także adres mailowy i numer telefonu, pod którym uczestnik będzie dostępny w chwili rozstrzygnięcia Konkursu.

 

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 20 lutego 2014, a wyniki zostaną opublikowane na stronie internetowej Organizatora. Jedną z nagród za najlepszą pracę plastyczną w ramach konkursu będzie umieszczenie pracy na wystawie czasowej „Mały Chopinoskop” w Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie, której wernisaż odbędzie się 1 marca 2014 roku z okazji 204 rocznicy urodzin kompozytora. Zwycięzcy otrzymają również najpiękniejsze publikacje książkowe Instytutu, adresowane do dzieci i młodzieży. 

 

Więcej informacji o konkursie oraz regulamin znaleźć można na stronie NIFC: http://pl.chopin.nifc.pl/institute/events/news/id/3352

 

 

tagi:
drukuj pdf

zobacz również:

Chopinutki +dodaj do schowka
Aktualne

Koncerty chopinowskie dla malutkich

Muzyka Chopina w Łazienkach Królewskich +dodaj do schowka
Aktualne

59. sezon koncertów chopinowskich z udziałem najlepszych polskich i zagranicznych pianistów

Muzyczne żarty: od Haydna po Debussy’ego +dodaj do schowka
Aktualne

Kolejne zajęcia dla najmłodszych melomanów z cyklu Smykofonia. Ich tematy to tym razem: Prima Aprilis, wiosna i Hiszpania

1 marca: urodziny Chopina +dodaj do schowka
Aktualne

Co będzie się działo tego dnia?