< powrót

Kursy gordonowskie

data publikacji: 29.01.2018

Trzy kursy gordonowskie – dla trzech różnych grup pedagogów

zdjęcie przedstawia kilkanaście dorosłych osób, głównie kobiet, siedzących w półokręgu na krzesłach, w klasie szkolnej, część z nich gra na skrzypcach, część obserwuje, w środku stoi mężczyzna - prowadzący warsztaty i dyryguje
fot. Fundacja Kreatywnej Edukacji

Już w marcu w Warszawie rusza kurs gordonowski I stopnia dla nauczycieli organizowany przez Fundację Kreatywnej Edukacji. W każdą sobotę między 24 marca i 15 września odbywać się będą zajęcia w Stacji Muranów na ul. gen. Andersa 13.

W 160 godzinnym szkoleniu przekazane zostaną przede wszystkim umiejętności praktyczne, w tym: koordynacji oddechowo-ruchowo- głosowej w aspekcie labanowskim, improwizacji muzycznej, wykorzystania w praktyce teorii uczenia się muzyki w ramach zajęć umuzykalniających, zaadoptowania teorii do potrzeb dzieci z zaburzeniami komunikacyjnymi. Aby wziąć udział w kursie wymagane jest 50 godzin praktyk w instytucjach edukacyjnych i kulturalnych oraz zdanie kompetencyjnego egzaminu praktycznego.

Terminy: 17–18 marca; 28–29 kwietnia; 26–27 maja; 2–3 czerwca; 23–29 lipca; 22–23 września.

Zajęcia weekendowe odbywają się w soboty w godzinach 10.00–18.00 i niedziele w godzinach 9.00–16.00.

Więcej informacji na facebookowym wydarzeniu.

W dniach 13–17 sierpnia w Stacji Muranów odbędzie się kurs II stopnia dla absolwentów kursu I stopnia. W programie m.in.: teoria uczenia się muzyki: audiacja (właściwa), Nauka improwizacji wokalnej, kształtowanie poczucia pulsu z wykorzystaniem dorobku Rudolfa Labana, metodyka nauczania improwizacji, metodyka prowadzenia zespołów wokalnych, metodyka prowadzenia zajęć z gry na instrumentach grupowych i indywidualnych czy metodyka prowadzenia instrumentalnych zajęć zespołowych.

Więcej informacji na facebookowym wydarzeniu.

Absolwenci uczelni artystycznych mogą się wybrać natomiast na kurs gordonowski II stopnia przeznaczony specjalnie dla nich. Odbędzie się on w dniach 20–26 sierpnia, również w Stacji Muranów.

Program kursu obejmuje takie zagadnienia jak: audiacja wstępna, audiacja właściwa, wstęp do metodyki prowadzenia zajęć umuzykalniających dla niemowląt i małych dzieci, przyśpieszony kurs improwizacji muzycznej, harmonii od stopnia początkowego do zaawansowanego, kształtowanie poczucia pulsu z wykorzystaniem dorobku Rudolfa Labana, metodyka prowadzenia zespołów wokalnych, metodyka prowadzenia zajęć z gry na instrumencie indywidualnych i grupowych, metodyka prowadzenia instrumentalnych zajęć zespołowych.  

Osoba zgłaszająca się na kurs proszona jest o dostarczenie nagrań zajęć muzycznych dla grupy w wieku szkolnym. Kurs kończy się egzaminem praktycznym. Absolwenci otrzymują certyfikat II stopnia.

Więcej informacji na facebookowym wydarzeniu.

drukuj pdf

zobacz również:

IV Konkurs dla Nauczycieli Muzyki +dodaj do schowka
Aktualne

Wymyśl najlepszą lekcję o muzyce i wygraj cenny sprzęt muzyczny dla siebie i dla swojej szkoły!

Po cichu. O muzyce i literaturze +dodaj do schowka
Aktualne

Daniel Cichy, dyrektor Polskiego Wydawnictwa Muzycznego, będzie prowadzić cykl rozmów online o prawie autorskim i edukacji muzycznej

Konkurs dla nauczycieli! +dodaj do schowka
Aktualne

III edycja konkursu Klasyka w klasie skierowanego do nauczycieli muzyki szkół ogólnokształcących. W tym roku konkurs dotyczy najlepszej lekcji o operze polskiej

Opera w szkole +dodaj do schowka
Aktualne

Konferencja dla nauczycieli muzyki szkół ogólnokształcących