Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.
×zamknij
Korzystaj z serwisu jako: Dzięki temu otrzymasz treści dopasowane do Twoich potrzeb.
Zobacz również:
< powrót

Festiwal NInA Wersja Beta: Nowa Fala Seriali

data publikacji: 19.05.2016

Girls, The Wire, True Detective, House of Cards, Most Nad Sundem, Treme, Top of the Lake, Wataha, Krew z krwi… Seriale stały się w XXI wieku osobnym fenomenem kultury audiowizualnej. Właśnie im będzie poświęcona druga edycja festiwalu NInA Wersja Beta, która odbywa się w siedzibie wydawcy Muzykoteki Szkolnej, Narodowym Instytucie Audiowizualnym.

Przed nami 4 dni spotkań, warsztatów, projekcji i premier. W planach m.in. pierwsze w Polsce projekcje filmu Showrunners – serialu… o twórcach seriali, filmu dokumentalnego o polskich fanatykach seriali czy projektu Artyści Moniki Strzępki i Pawła Demirskiego. Oprócz tego warsztaty z pisania scenariuszy oraz bloki tematyczne poświęcone fenomenowi seriali skandynawskich czy starym polskim filmom w odcinkach. Oprócz tego przypomnienie największych serialowych hitów ostatniej dekady: od True Detective przez Girls po Most Nad Sundem. A to tylko wycinek bardzo bogatego i atrakcyjnego programu festiwalu. Więcej informacji o niezwykle bogatym programie można znaleźć na stronie NInA.

 

 

Dla najmłodszej części publiczności NInA i festiwalu Wersja Beta przeznaczona jest niedziela. Tego dnia odbędzie się Ninówka, czyli szereg wydarzeń integrujących sąsiadów Narodowego Instytutu Audiowizualnego. Zaczynamy od śniadania sąsiedzkiego na dziedzińcu NInA. Potem warsztaty kulinarno-fotograficzne z pismem Kukbuk, a od godz. 11 pokaz kina familijnego – pierwszy odcinek filmu Tymek i Mistrz oraz Kacper i Emma. O 13 z kolei rozpoczną się familijne warsztaty edukacyjne. W planach m.in. casting do filmu przygodowego, studio komiksowe (zapisy do 20.05) czy warsztat projektowania plakatów serialowych.

 

Centralnym wydarzeniem niedzieli będzie Kocham Służew! – parada sąsiedzka w stylu nowoorleańskim. Pretekstem dla tego wydarzenia jest pokaz pierwszego odcinka serialu Treme (pokaz w niedzielę o 14:15 w Sali Ziemia Obiecana), którego akcja rozgrywa się w Nowym Orleanie po przejściach tragicznego w skutkach huraganu Katrina. Odcinek wyreżyserowała Agnieszka Holland, gość otwarcia festiwalu Wersja Beta. Przygotowania do parady zaczną się jednak już o 12 od… warsztatów Najpiękniejszy parasol parady. Przy pomocy wolontariuszy NInA i absolwentów ASP i PWST będzie można zrobić kolorowy, fantazyjny parasol – taki jak na paradzie w Nowym Orleanie. Dla autorów najpiękniejszego parasola przewidziano nagrody. Parada zacznie się o 15:45 a oprawę muzyczną zapewni 60-osobowa orkiestra GRANDIOSO. Obowiązują trzy zasady: taneczny krok, parasol w dłoni i dobry humor.

 

Parada przejdzie przez charakterystyczne miejsca Służewa – Służewski Dom Kultury, ulice Sonaty, Bacha, Batuty oraz okolice kościoła Dominikanów, gdzie odbędzie się coroczny Jarmark Dominikański. Finał parady o 17:30 na dziedzińcu NInA. 


Czas: 19-22.05
Miejsce: Narodowy Instytut Audiowizualny, ul. Wałbrzyska 3/5, Warszawa
www.nina.gov.pl

drukuj pdf

zobacz również:

Obiekty Filmoteki Narodowej – Instytutu Audiowizualnego zamknięte do odwołania +dodaj do schowka
Aktualne

Przerwa związana z nowymi obostrzeniami potrwa do 28 marca

IV Konkurs dla Nauczycieli Muzyki +dodaj do schowka
Aktualne

Wymyśl najlepszą lekcję o muzyce i wygraj cenny sprzęt muzyczny dla siebie i dla swojej szkoły!

Po cichu. O muzyce i literaturze +dodaj do schowka
Aktualne

Daniel Cichy, dyrektor Polskiego Wydawnictwa Muzycznego, będzie prowadzić cykl rozmów online o prawie autorskim i edukacji muzycznej

Jak uczyć się z domu? FINA podpowiada! +dodaj do schowka
Aktualne

Gotowe scenariusze lekcji, nowe opracowania biogramów najwybitniejszych Polaków i atrakcyjne materiały audiowizualne pozwalające na naukę z zakresu m.in. literatury, wiedzy o kulturze, a w szczególności wiedzy filmie i muzyce oraz wiedzy o społeczeństwie proponuje Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny. Edukacyjne treści dostępne bezpłatnie online znaleźć można m.in. na ninateka.pl, filmotekaszkolna.pl czy biogramy.pl