Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.
×zamknij
Korzystaj z serwisu jako: Dzięki temu otrzymasz treści dopasowane do Twoich potrzeb.
Zobacz również:
< powrót

Dzień Otwarty w NOSPR

data publikacji: 14.06.2017

Już w sobotę 17 czerwca: koncerty, warsztaty, pokazy filmów i… selfie!

Zdjęcie przedstawia budynek Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia
fot. materiały NOSPR

Na najmłodszych melomanów czekają warsztaty Twórczość najmłodszych w NOSPR. W trakcie zajęć dzieci nagrywać będą piosenkę do podkładu muzycznego, który zaproponuje osoba prowadząca. Warsztaty Poczuj skrzypce dedykowane są dorosłym nie posiadającym wykształcenia muzycznego. Uczestnicy poznają nie tylko sekrety budowy tego instrumentu, ale również nauczą się wydobywać z niego dźwięki. Organizatorzy zapewniają skrzypce dla każdego biorącego udział w zajęciach.

O godzinie 14.00 rozpocznie się wyjątkowy koncert, podczas którego na sali koncertowej zabrzmią jednocześnie 4 fortepiany. Piotr Kopiński, Agnieszka Kopińska, Paweł Tomaszewski oraz Franciszek Raczkowski wykonają program Juliusa Eastmana zatytułowany Crazy Nigger.

Zwiedzający będą mogli także uczestniczyć w pokazach filmów: Przygody księcia Achmeda to pierwszy długometrażowy film animowany w historii fonografii oparty na zbiorze Baśni z tysiąca i jednej nocy. Animacja dzieła została zrealizowana techniką wycinankową, a projekcję uatrakcyjni muzyka wykonywana na żywo przez zespół Lód 9. O 18.30 odbędzie się spotkanie z twórcami ostatniego filmu Andrzeja Wajdy – Powidoków. Gośćmi spotkania będą panie Ewa Brodzka – współpracująca przy produkcji filmu, odpowiedzialna za castingi do wielu polskich obrazów, odkrywczyni aktorskich talentów, oraz Anna Malarowska, konsultująca muzykę do filmów i spektakli teatralnych, na planie Powidoków odpowiedzialna za opracowanie muzyczne. Po spotkaniu zapraszamy do obejrzenia tego wyjątkowego dzieła.

Dla wszystkich wielbicieli selfie w godzinach 15.30–17.00 zorganizowany zostanie selfie time. Zainteresowani odkryją, jakie miejsce na sali koncertowej jest najlepsze do wykonania autoportretu i z jakim instrumentem jest im najbardziej do twarzy.

Dzień Otwarty zakończy Tango Blues – koncert w wykonaniu Old Breakout & Andrysek Tango Ensemble. Wstęp na wszystkie wydarzenia w ramach Dnia Otwartego jest bezpłatny, natomiast w przypadku warsztatów wymagana jest wcześniejsza rejestracja. Szczegóły dotyczące zapisów znajdują się na stronie NOSPR.

Miejsce: Katowice, NOSPR, pl. Wojciecha Kilara 1

drukuj pdf

zobacz również:

Jak nauczać skuteczniej? +dodaj do schowka
Aktualne

Pobudzanie kreatywności  prezentacja urządzenia edukacyjnego Musicon

Kwartet Śląski | Five o'clock +dodaj do schowka
Multimedia
Rozmowy

Kwartet smyczkowy specjalizujący się we współczesnej muzyce kameralnej