Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.
×zamknij
Korzystaj z serwisu jako: Dzięki temu otrzymasz treści dopasowane do Twoich potrzeb.
Zobacz również:
< powrót

Filip Matuszewski | Concoction 2

rodzaj: instrumentalne
kompozytor: Filip Matuszewski
Filip Matuszewski | Concoction 2

Młoda polska muzyka na festiwalu Aksamitna Kurtyna

Festiwal Aksamitna Kurtyna 2 odbył się w dniach 8-15 października 2006 roku we Lwowie i organizowany był wspólnie przez stronę polską i ukraińską. Nazwa festiwalu nawiązywała do pękających żelaznych kurtyn. Przyświecała mu idea integracji nie tylko na linii Warszawa-Kraków-Lwów, ale również integracji z Europą Zachodnią.

Filip Matuszewski pisał utwór Concoction 2 na kameralną orkiestrę smyczkową na zamówienie Orkiestry Kameralnej Miasta Tychy AUKSO. W tym celu otrzymał w 2003 roku stypendium twórcze Ernst von Siemens i Fundacji Przyjaciół Warszawskiej Jesieni. Niniejsze wykonanie zostało zarejestrowane podczas Festiwalu Aksamitna Kurtyna 2, prezentującego muzykę współczesną z Europy Wschodniej.

Filip Matuszewski (ur. 30 listopada 1979 roku w Warszawie) – polski kompozytor młodego pokolenia. W latach 2000-2005 studiował kompozycję w Królewskim Konserwatorium w Hadze. W latach 2002-2003 doskonalił swoje umiejętności podczas 8th International Young Composers Meeting (Holandia) i Voix Nouvelles aupres de la Fondation Royaumont (Francja) oraz uczęszczał na roczne warsztaty kompozytorskie z zespołem Nieuw Ensemble. Utwory młodego kompozytora były wykonywane przez takie zespoły jak De Ereprijs, Ixion Ensemble, Ensemble Royal, Nieuw Ensemble, AUKSO – Orkiestrę Kameralną Miasta Tychy, Ear Massage Percussion Quartet, Ensemble Sic, The Barton Workshop. W 2002 jego Concoction na flet, klarnet, wibrafon, dzwoneczki, skrzypce, wiolonczelę, kontrabas i fortepian (2002) został wykonany przez zespół Ixion pod batutą Michaela Finnissy’ego na Międzynarodowym Festiwalu Młodych Kompozytorów Gaudeamus Music Week w Amsterdamie.

 

drukuj pdf

zobacz również:

Aleksander Nowak | Satin (reż. Łukasz Rusinek) +dodaj do schowka
Multimedia
Utwory

Animacja Łukasza Rusinka do utworu Aleksandra Nowaka

Rafał Ryterski | Dialogi i odkształcenia (reż. Monika Kuczyniecka) +dodaj do schowka
Multimedia
Utwory

Abstrakcyjna animacja z plasteliny do utworu Rafała Ryterskiego

Marcin Masecki | Les Quatre Verites | Polonezy |5/6 +dodaj do schowka
Multimedia
Utwory

Utwór z albumu Polonezy, na który składają się uwspółcześnione wariacje na temat polskiego tańca ludowego

Marcin Masecki | Polonaise Lente| Polonezy | 3/6 +dodaj do schowka
Multimedia
Utwory

Utwór z albumu Polonezy, na który składają się uwspółcześnione wariacje na temat polskiego tańca ludowego