Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.
×zamknij
Korzystaj z serwisu jako: Dzięki temu otrzymasz treści dopasowane do Twoich potrzeb.
Zobacz również:
< powrót

Kompozytorem każdy być może

data publikacji: 12.10.2017

Czy tak rzeczywiście jest, będzie można się przekonać na warsztatach w Gdańsku

Zdjęcie przedstawia dzieci (chłopców) w wieku około 8-11 lat biorących udzial w warsztatach muzycznych w ramach festiwalu Syntezator Sztuki w 2015 roku
Warsztaty w ramach festiwalu Syntezator Sztuki w 2015 roku

Warsztaty Kompozytorem każdy być może są częścią festiwalu Syntezator Sztuki odbywającego się pod koniec października w Gdańsku.

Tegoroczną edycję warsztatów poprowadzi zespół GamEnsemble (Rosja). Jak sami zapowiadają, „dzieci na początku warsztatów posłuchają dźwięków jakie emitują różne planety układu słonecznego. Sprawdzimy jak przy pomocy podręcznych przedmiotów można produkować szumy. Jaki szum daje szczotka a jaki wiatr. Czy szurające nogi to też szum dźwiękowy? Folia aluminiowa czy też taśma klejąca – czy można na nich muzykować? Dzieci wybiorą te obiekty-instrumenty, które najbardziej im się spodobają. Cel oczywiście jest taki aby usłyszeć, że muzyka to nie tylko melodia zagrana na pianinie. Materiał, z którego tworzy współczesny kompozytor bardzo się rozszerzył – będziemy badać to zjawisko.

(…) Napiszemy partyturę ( namalujemy)  aby dzieci zrozumiały jak pomysł i zrodzony w wyobraźni świat można zapisać, aby inni mogli go potem zrozumieć”.

GamEnsamble to zespół założony w Moskwie w 2010 roku przez kompozytora Olega Paiberdina. Grupa specjalizuje się w wykonywaniu muzyki współczesnej powstałej w ciągu ostatnich 20 lat, a także w multimedialnych projektach będących skrzyżowaniem różnych dziedzin sztuk wizualnych i muzyki. 

Warsztaty są skierowane do dzieci w wieku 6–12 lat. Wstęp bezpłatny. Zgłoszenia poprzez adres mailowy: management.neoquartet@gmail.com. Zajęcia będą prowadzone po polsku – w zespole gra Polka, flecistka Edyta Fil.

Czas: 28.10, godz. 11.00
Miejsce: Gdańsk, Kolonia Artystów, ul. Al. Grunwaldzka 51

drukuj pdf

zobacz również:

Po-głos-ka! +dodaj do schowka
Aktualne

Muzyczne atrakcje dla maluchów w CSW

Actus Humanus w Muzykotece. Arie Farinellego na finał! +dodaj do schowka
Aktualne

Transmitujemy największy w Polsce festiwal muzyki dawnej. W niedzielę o godz. 20 usłyszymy ostatni koncert. Zespół Les Talens Lyriques pod dyrekcją Christophe'a Rousseta i z gościnnym udziałem szwedzkiej mezzosopranistki Anny Hallenberg wykona arie pisane dla legendarnego kastrata Farinellego.

Muzyka w Kadrze +dodaj do schowka
Aktualne

Nowa siedziba domu kultury na warszawskim Służewcu, a w niej liczne zajęcia i wydarzenia muzyczne!

Tak było na warsztatach kodályowskich [GALERIA] +dodaj do schowka
Aktualne

Obejrzyj krótką fotorelację z zajęć z Joanną Malugą!