Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.
×zamknij
Korzystaj z serwisu jako: Dzięki temu otrzymasz treści dopasowane do Twoich potrzeb.
Zobacz również:
< powrót

Wiosna Młodych i Najmłodszych

data publikacji: 19.03.2015

W Poznaniu w ramach festiwalu Poznańska Wiosna Muzyczna odbywa się cykl koncertów popularyzujacych muzykę współczesną, a także dyskusja O dziecku nieinfantylnie poświęcona edukacji muzycznej i dziecku w kulturze

Wiosna Młodych i Najmłodszych rozpocznie się 22 marca o godz. 16 projektem Dominobajki, przeznaczonym dla dzieci w wieku 8 lat i starszych.

 

Dominobajki to utwór łączący ze sobą różnorodne segmenty muzyczne odpowiadające bajkowym bohaterom, miejscom lub zdarzeniom. Pośród nich pojawiają się m.in. Rycerz Atanazy, Wiewiórka o srebrzystym futrze, Walka, Gonitwa, Rakieta kosmiczna, Drzwi oraz inne elementy, przy pomocy których złożyć można dowolną, fantastyczną historię najpierw za pomocą słów, a potem muzyki. Podobnie jak z klocków domina, perkusista, pianista i dzieci we wspólnej zabawie tworzą z poszczególnych części muzyczne opowiadania. 


Tego samego dnia (o 17:30), w tym samym miejscu odbędzie się dyskusja O dziecku nieinfantylnie – pierwsza w ramach cyklu dyskusji poświęconych muzyce współczesnej dla dzieci, które odbywać się będą corocznie podczas poznańskiego Festiwalu pod patronatem pisma o muzyce współczesnej „Glissando”. W tym roku dyskutanci skupią się na roli dziecka we współczesnej muzyce, edukacji oraz kulturze słuchania. W rozmowie wezmą udział liczni muzykolodzy, pedagodzy oraz twórcy. Jednym z gości będzie Jan Topolski, redaktor naczelny Muzykoteki Szkolnej.

 

Czas: 22.03, godz. 16 i 17:30
Miejsce: Poznań, Scena Wspólna, ul. Brandstaettera 1/ Za Cytadelą


 

Dzień i dwa dni później odbędzie się przeznaczony dla dzieci w wieku przedszkolnym muzyczny performans W jakim morze jest humorze?, zainspirowany „morską muzyką” – odgłosami morza, fal i dobywającymi się z głębin dźwiękami. Autorami pomysłu są Maria Winiarska i Sebastian Ładyżyński.

 

Czas:  23.03, godz. 17 oraz 24.03, godz. 10 i 12
Miejsce: Poznań, Scena Wspólna, ul. Brandstaettera 1/ Za CytadeląRównież 23 marca odbędzie się koncert Młodzi Wiolonczeliści, w ramach którego zostaną wykonane utwory takich kompozytorów jak Witold Lutosławski, Olga Hans, Eugeniusz Głowski, Antoni Szałowski, Arvo Pärt oraz Tadeusz Szeligowski. Wykonawcy są laureatami XII Młodzieżowego Międzynarodowego Konkursu Wiolonczelowego im. Kazimierza Wiłkomirskiego

 

Po Młodych Wiolonczelistach w  Sali Kameralnej Akademii Muzycznej zaprezentuje się Gorria Duo. Aleksandra Machaj, skrzypaczka oraz Paweł Sławiński, akordeonista, od trzech lat tworzą zgrany duet porywający nie tylko swą ekspresją ale także doborem świetnego repertuaru. W jego skład wchodzi głównie muzyka współczesna, młodzi muzycy nie boją się też prawykonań utworów.

 

Czas: 23.03, godz. 16 i godz. 17
Miejsce: Sala Kameralna Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego, ul. Św. Marcin 87

 

 

Zwieńczeniem Wiosny Młodych i Najmłodszych będzie koncert Orkiestry AGD Patryka Zakrockiego. Razem z nim wystąpią dzieci ze Szkoły Muzycznej I st. Nr 2 im. Tadeusza Szeligowskiego w Poznaniu. Koncert będzie próbą udowodnienia, że za wykonywanie muzyki nie muszą się brać tylko zawodowi muzycy i że każdy ma w sobie duszę artysty. 

 

Czas: 26.03, godz. 18:30
Miejsce Poznań, Hol szatniowy Centrum Kultury Zamek, Święty Marcin 80/82

 

www.wiosnamuzyczna.pl

drukuj pdf

zobacz również:

IV Konkurs dla Nauczycieli Muzyki +dodaj do schowka
Aktualne

Wymyśl najlepszą lekcję o muzyce i wygraj cenny sprzęt muzyczny dla siebie i dla swojej szkoły!

Po cichu. O muzyce i literaturze +dodaj do schowka
Aktualne

Daniel Cichy, dyrektor Polskiego Wydawnictwa Muzycznego, będzie prowadzić cykl rozmów online o prawie autorskim i edukacji muzycznej

Konkurs dla nauczycieli! +dodaj do schowka
Aktualne

III edycja konkursu Klasyka w klasie skierowanego do nauczycieli muzyki szkół ogólnokształcących. W tym roku konkurs dotyczy najlepszej lekcji o operze polskiej

Opera w szkole +dodaj do schowka
Aktualne

Konferencja dla nauczycieli muzyki szkół ogólnokształcących