Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.
×zamknij
Korzystaj z serwisu jako: Dzięki temu otrzymasz treści dopasowane do Twoich potrzeb.
Zobacz również:
< powrót

Weekendowo#7: Roztańczone tenisówki w hiszpańskich rytmach

data publikacji: 17.06.2015

Polecamy muzyczne wydarzenia dla dzieci i młodzieży 19–21 czerwca w całej Polsce.

KRAKÓW, Opera Krakowska, 21 czerwca – Trening wakacyjny

Cykl edukacyjny Poranki z Operą Krakowską skierowany do dzieci od 5 do 9 lat, wprowadza najmłodszych w świat opery. Gościem specjalnym każdego „Poranka” jest artysta, rzemieślnik sztuk teatralnych, który opowiada najmłodszym o swojej pracy. Dzieci będą mogły m.in. zaśpiewać z solistą, zatańczyć z tancerzami baletu, stworzyć własne instrumenty muzyczne oraz dowiedzieć się, jak działają urządzenia sceniczne podczas spektakli i czym zajmuje się akustyk.

 

KRAKÓW, Nowohuckie Centrum Kultury, 21 czerwca  Roztańczone tenisówki

Widowisko taneczne oparte na motywach tańca nowoczesnego z elementami hip-hopu, funky i disco, przeplatane scenami teatralnymi z wykorzystaniem rekwizytów. Tematem spektaklu jest jeden dzień z życia ucznia. Wykonawcy: Zespół Tańca Nowoczesnego „Klips" i „Klipsik", Formacja Taneczna „Flesz Dance" oraz Grupa Disco. Choreografia i przyotowanie: Katarzyna Trynka-Ropa.

 

WARSZAWA, Teatr Rampa, 20, 21 czerwca – Wanna Archimedesa

Edukacyjne widowisko muzyczne dla dzieci w wieku 7 – 12 lat.

Profesor Rozumny podczas nietypowych lekcji w klasie-laboratorium, pełnej tajemniczych sprzętów do przeprowadzania naukowych eksperymentów, wprowadza swoich uczniów w fantastyczny świat odkryć i wynalazków. Wiedzę o najważniejszych wynalazkach ludzkości przypominają też teksty piosenek, którym towarzyszy muzyka w musicalowych aranżacjach. Podczas spektakli odbywają się konkursy z nagrodami i inne niespodzianki.

 

BYDGOSZCZ, Filharmonia Pomorska, 22 czerwca  Poznajemy różne kultury: Półwysep Iberyjski

Koncert edukacyjny dla młodzieży, prowadzenie Anna Merder. Muzyczna podróż na Półwysep Iberyjski urzeka nas tyglem kultur europejskiej i afrykańskiej, indyjskiej  i Żydów sefardyjskich, które przenikają się i mieszają tworząc urzekający melanż. W oryginalne formy muzyczne i taneczne spoiły się psalmy greckie, pieśni arabskie, chorały gregoriańskie, romance kastylijskie, żydowskie lamenty, śpiewy mauretańskie i muzyka czarnego kontynentu, zaś osnową flamenco stała się tradycja andaluzyjskich cyganów, którzy przybyli na Półwysep Iberyjski z odległych Indii.

 

 Rys. Wikipedia (CC)

drukuj pdf

zobacz również:

Opera według Olgi Tokarczuk +dodaj do schowka
Aktualne

Rejestracja opery Aleksandra Nowaka ahat ilī – siostra bogów na podstawie powieści Olgi Tokarczuk zostanie zaprezentowana w siedzibie FINA na Wałbrzyskiej 3/5

Konkurs dla nauczycieli! +dodaj do schowka
Aktualne

III edycja konkursu Klasyka w klasie skierowanego do nauczycieli muzyki szkół ogólnokształcących. W tym roku konkurs dotyczy najlepszej lekcji o operze polskiej

Opera w szkole +dodaj do schowka
Aktualne

Konferencja dla nauczycieli muzyki szkół ogólnokształcących

Aplikacje mobilne i VR w edukacji +dodaj do schowka
Aktualne

Seminarium dla nauczycieli w FINA o nowoczesnych narzędziach cyfrowych