Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.
×zamknij
Korzystaj z serwisu jako: Dzięki temu otrzymasz treści dopasowane do Twoich potrzeb.
Zobacz również:
< powrót

Przed orkiestrę - instrumenty muzyczne od podstaw

data publikacji: 17.02.2016

Nowy cykl koncertów szkolnych w Filharmonii Szczecińskiej

fot. M. Toczek
Cykl koncertów „Przed orkiestrę” skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. W trakcie trwających od lutego do czerwca spotkań zaprezentowane zostaną  instrumenty wchodzące w skład orkiestry symfonicznej, zarówno w repertuarze solowym, jak i w grupach instrumentów. W ramach koncertów zostana pokazane krótkie etiudy filmowe ukazujące budowę omawianych instrumentów i sposoby ich konserwacji.

 

Pierwszy koncert szkolny „Przed orkiestrę #Po_całości” odbędzie się 29 lutego. Będzie poświęcony grupie instrumentów dętych drewnianych o wielu elementach składowych: fletom, fagotom, obojom i klarnetom. Stroiki, esy, skrzydło, stopa, rura basowa, czara głosowa, czy klapy służą do wykonania wielu czynności niezbędnych, by te instrumenty mogły właściwie zabrzmieć. Utwory na te instrumenty wykonają muzycy Orkiestry Filharmonii w Szczecinie pod dyrekcją Marka Siwka. Spotkanie poprowadzą Rafał Hajdukiewicz i Przemysław Żychowski.

 

W programie zostaną zaprezentowane fragmenty utworów: Fantazja e-moll na flet i orkiestrę op. 79 Gabriela Fauré, Koncert obojowy C-dur KV 314 (271k) Wolfganga Amadeusa Mozarta, Promenade (1937) George’a Gershwina, Preludia taneczne (1955) Witolda Lutosławskiego, Koncert fagotowy a-moll RV 497 Antonia Vivaldiego, Tarantella a-moll na flet, klarnet i orkiestrę op. 6 Camille Saint-Saënsa.

 

Kolejne koncerty z serii zaplanowane są na 16 marca („#Dęciaki 2”), 25 kwietnia („#Perka”), 23 maja („#Smyki”) i na 9 czerwca („#Po całości”).

 

drukuj pdf

zobacz również:

Opera według Olgi Tokarczuk +dodaj do schowka
Aktualne

Rejestracja opery Aleksandra Nowaka ahat ilī – siostra bogów na podstawie powieści Olgi Tokarczuk zostanie zaprezentowana w siedzibie FINA na Wałbrzyskiej 3/5

Konkurs dla nauczycieli! +dodaj do schowka
Aktualne

III edycja konkursu Klasyka w klasie skierowanego do nauczycieli muzyki szkół ogólnokształcących. W tym roku konkurs dotyczy najlepszej lekcji o operze polskiej

Opera w szkole +dodaj do schowka
Aktualne

Konferencja dla nauczycieli muzyki szkół ogólnokształcących

Aplikacje mobilne i VR w edukacji +dodaj do schowka
Aktualne

Seminarium dla nauczycieli w FINA o nowoczesnych narzędziach cyfrowych