Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.
×zamknij
Korzystaj z serwisu jako: Dzięki temu otrzymasz treści dopasowane do Twoich potrzeb.
Zobacz również:
< powrót

Paweł Mykietyn osobowością roku!

data publikacji: 16.12.2015

Laureatami Koryfeusza Muzyki, jednej z najważniejszych polskich nagród muzycznych został Paweł Mykietyn (Osobowość Roku) Wydarzeniem roku okazało się otwarcie nowej siedziby Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach oraz Festiwal Otwarcia, a Nagrodę Honorową otrzymał Stanisław Skrowaczewski

To nie pierwsza nagroda, którą został uhonorowany Paweł Mykietyn w szczególnym dla niego 2015 roku. Prapremierę na Malta Festival Poznań miało jego najnowsze dzieło – opera Czarodziejska góra, za którą otrzymał Nagrodę Specjalną miesięcznika „Teatr”, a we wrześniu na Festiwalu Filmowym w Gdyni otrzymał nagrodę za muzykę do filmu Jerzego Skolimowskiego 11 minut.

 

Narodowy Instytut Audiowizualny od chwili swojego powstania towarzyszy Pawłowi Mykietynowi w jego drodze twórczej. Dyrektor NInA Michał Merczyński tak skomentował werdykt jury:

 

,,Paweł Mykietyn lubi powtarzać, że sztuka ma sens tylko wtedy, kiedy zmienia chemię w mózgu. Muzyka tego kompozytora – obecna nie tylko w salach koncertowych, ale także w wielu filmach i w teatrze – z całą pewnością ma w sobie tę właściwość. Paweł Mykietyn to niekwestionowana osobowość polskiej kultury współczesnej”.

 

Poniżej obejrzyj wywiad Tomasza Cyza z Pawłem Mykietynem. Inne Mykietynowskie multimedia w naszych zbiorach to m.in. utwór 3 For 13 oraz Pasja wg św. Marka oraz utwór ...choćby doleciał Dedal.

 

drukuj pdf

zobacz również:

Konkurs dla nauczycieli! +dodaj do schowka
Aktualne

III edycja konkursu Klasyka w klasie skierowanego do nauczycieli muzyki szkół ogólnokształcących. W tym roku konkurs dotyczy najlepszej lekcji o operze polskiej

Opera w szkole +dodaj do schowka
Aktualne

Konferencja dla nauczycieli muzyki szkół ogólnokształcących

Aplikacje mobilne i VR w edukacji +dodaj do schowka
Aktualne

Seminarium dla nauczycieli w FINA o nowoczesnych narzędziach cyfrowych

Sherlock Holmes na Święcie Niemego Kina +dodaj do schowka
Aktualne

To już 16. edycja wyjątkowego festiwalu filmowo-muzycznego