Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.
×zamknij
Korzystaj z serwisu jako: Dzięki temu otrzymasz treści dopasowane do Twoich potrzeb.
Zobacz również:
< powrót

Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina

data publikacji: 06.02.2015

W Warszawie w dniach 31 stycznia – 8 lutego odbywa się Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina. Zdobywcy pierwszych dwóch nagród zostaną uczestnikami 17. Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego.

42 polskich pianistów, studentów Akademii Muzycznych i uczniów Szkół Muzycznych II stopnia, uczestniczy w 46. edycji organizowanego od 1968 roku konkursu, jednego z najstarszych w Polsce.

 

Konkurs odbywa się w 3 etapach, uczestników ocenia jury pod przewodnictwem Piotra Palecznego. Przesłuchania I i II etapu odbyły się w dniach 31 stycznia – 4 lutego w Filharmonii Narodowej.

 

6 i 7 lutego w Sali Koncertowej Filharmonii Narodowej odbędą się przesłuchania finałowe z orkiestrą, natomiast 8 lutego o godz. 18.00 - koncert laureatów, na którym wystąpi dwójka polskich uczestników 17. Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina. Koncerty są biletowane.

 

Szczegółowe informacje dot. Konkursu i biletów: www.chopin.nifc.pl

 

drukuj pdf

zobacz również:

Opera według Olgi Tokarczuk +dodaj do schowka
Aktualne

Rejestracja opery Aleksandra Nowaka ahat ilī – siostra bogów na podstawie powieści Olgi Tokarczuk zostanie zaprezentowana w siedzibie FINA na Wałbrzyskiej 3/5

Konkurs dla nauczycieli! +dodaj do schowka
Aktualne

III edycja konkursu Klasyka w klasie skierowanego do nauczycieli muzyki szkół ogólnokształcących. W tym roku konkurs dotyczy najlepszej lekcji o operze polskiej

Opera w szkole +dodaj do schowka
Aktualne

Konferencja dla nauczycieli muzyki szkół ogólnokształcących

Aplikacje mobilne i VR w edukacji +dodaj do schowka
Aktualne

Seminarium dla nauczycieli w FINA o nowoczesnych narzędziach cyfrowych