Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.
×zamknij
Korzystaj z serwisu jako: Dzięki temu otrzymasz treści dopasowane do Twoich potrzeb.
Zobacz również:
< powrót

Od pomysłu do piosenki

data publikacji: 19.10.2017

Dźwięczność vol. 3, czyli warsztaty pisania piosenek na warszawskim Jazdowie

Zdjęcie przedstawia prowadzącą warsztaty Dźwięczność Magdę Gajdzicę
Na zdjęciu: Magdalena Gajdzica, fot. materiały promocyjne

Tworzysz muzykę lub grasz w zespole i chcesz wymienić się swoimi doświadczeniami na temat pisania piosenek? Uczysz muzyki i szukasz nowych metod pracy z uczniami? A może masz pomysł na piosenki, ale nie wiesz od czego zacząć?

Dźwięczność to darmowy program szkoleniowy organizowany przez Bemowskie Centrum Kultury oraz Dom Kultury „Dorożkarnia” (same zajęcia odbędą się jednak na Jazdowie, w centrum Warszawy). W części trzeciej cyklu Magdalena Gajdzica, wokalistka, kompozytorka i flecistka, poprowadzi dyskusję na temat pisania piosenek i wymiany doświadczeń między muzykami aktywnymi na różnych polach. Instruktorka poprowadzi także zajęcia przygotowujące do realizowania swoich pomysłów na utwór muzyczny i wspomagające proces twórczy.

Ta część programu Dźwięczność vol.3 podzielona będzie na dwa moduły:

1) Weekend 21-22.10.2017, godz. 10:00–18:00, Ladom – miejsce aktywności Stowarzyszenia Lado ABC, ul. Jazdów 7/14
Trening twórców i wymiana doświadczeń  – jedyna w swoim rodzaju okazja do podzielnia się swoimi doświadczeniami na temat procesu tworzenia utworów – swoich problemów czy też sukcesów – z innymi muzykami. Dzięki obecności kompetentnej, ale i otwartej na pomysły innych moderatorki, dyskusja może przerodzić się w swoisty „autotrening” i doprowadzić do pomocnych dla wszystkich wniosków. Uczestnicy rozmowy będą mieli do swojej dyspozycji sprzęt umożliwiający rejestrację powstałych spontanicznie pomysłów.

2) Weekend 4–5.11.2017, godz. 10.00–20.00, Ladom – miejsce aktywności Stowarzyszenia Lado ABC, ul. Jazdów 7/14
Realizacja autorskich utworów w małych podgrupach – wcześniej „przeszkoleni” instruktorzy (3 chętne osoby z Treningu Twórców) pełnią rolę mentorów. Warsztaty mają na celu podkreślenie roli nieformalnej edukacji w zaczynie kreatywnej przygody poprzez twórczą pracę nad własną piosenką, w której rolę mentorów podgrup pełnią aktywni muzycy i/lub instruktorzy domów kultury. Słuchacze będą mieli szansę przełamać różnego rodzaju bariery, przećwiczyć swoją otwartość na pomysły „współtwórców” i zaznać integracji międzypokoleniowej, a w efekcie – wzbogacać i sprecyzować swoje twórcze cele.

Efektem końcowym warsztatów będzie kilka utworów muzycznych ze wsparciem profesjonalnego realizatora dźwięku, Mateusza Danka. Zostaną one opublikowane w serwisie Soundcloud.

Zapisy:
- na trening twórców prowadzone są do 20 października do godz. 12:00
- na moduł dla instruktorów (3 chętne osoby biorące wcześniej udział w w/w zajęciach) i uczestników prowadzone są do 28 października.

Należy wysłać maila (w temacie podać słowo PIOSENKA) na adres: projekty@bemowskie.pl  z krótkim opisem swojej aktywności muzycznej i uzasadnieniem – dlaczego chcesz wziąć udział w warsztacie.

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Liczba uczestników – decyduje kolejność zgłoszeń. Zgłoszenia: do 20 października, do godz. 12.00.

Magdalena Gajdzica to mentorka znana uczestnikom poprzednich edycji programu Dźwięczność. Niegdyś gwiazda festiwali piosenki dziecięcej, a dziś – wokalistka, instrumentalistka, kompozytorka i pedagog śpiewu. Studiowała flet poprzeczny i wokalistykę jazzową na gdańskiej Akademii Muzycznej, a od 2012 roku współtworzy zespół Enchanted Hunters (na koncie m.in. Grand Prix za muzykę do filmu Małe Stłuczki na prestiżowym Festiwalu Muzyki Filmowej im. Krzysztofa Komedy – grupa wygrała tam z autorami ścieżek dźwiękowych najbardziej znaczących polskich filmów w 2014 roku) 

drukuj pdf

zobacz również:

Słuchaj muzyki… w Ninatece! +dodaj do schowka
Aktualne

Ponad 1000 materiałów muzycznych jest dostępnych w jednym z serwisów internetowych FINA

Mozaika z Mozartem +dodaj do schowka
Aktualne

Zajęcia muzyczne dla małych dzieci w warszawskim CSW Zamku Ujazdowskim

Dźwiękowisko +dodaj do schowka
Aktualne

Zajęcia muzyczne dla małych dzieci w warszawskim CSW Zamku Ujazdowskim

Mały Kolberg +dodaj do schowka
Aktualne

Do 13 września zgłoś się i poprowadź warsztaty o muzyce tradycyjnej w swoim regionie