Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.
×zamknij
Korzystaj z serwisu jako: Dzięki temu otrzymasz treści dopasowane do Twoich potrzeb.
Zobacz również:
< powrót

Jesień z Chopinem

data publikacji: 05.10.2016

Mała Akademia Chopinowska w Warszawie i w Żelazowej Woli

mat. NIFC

Październikowe zajęcia dla dzieci w ramach Małej Akademii Chopinowskiej odbywają się w tym sezonie w Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie oraz w Domu Urodzenia Chopina w Żelazowej Woli. Żelazowa Wola organizuje również Urodziny Karola Szymanowskiego i spotkania przyrodnicze w parku otaczającym dworek.

 

Mała Akademia Chopinowska. Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie.

W jesienno-zimowym semestrze tematem warsztatów muzycznych i plastycznych będzie twórczość kompozytorów polskich: od mistrzów renesansu do twórców współczesnych. Zajęcia będą okazją do poznania ważnych postaci i utworów dla polskiej kultury muzycznej, a forma warsztatowa pozwoli każdemu uczestnikowi samemu stać się artystą.

  • 1 października – Jak zostać wirtuozem? Skrzypcowe sztuczki Henryka Wieniawskiego
  • 8 października – Młodopolska jesień – Mieczysław Karłowicz
  • 15 października – Wariacje na temat gitary. Jan Nepomucen Bobrowicz
  • 22 października – Henryk Mikołaj Górecki. Scontri, czyli muzyczne zderzenia

Zajęcia odbywają się w każdą sobotę w Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie przy ul Okólnik 1 i przeznaczone są dla dzieci w trzech grupach wiekowych:

I grupa: dzieci 3-4 lata (godz. 11.00-12.15);

II grupa: dzieci 5-6 lat (godz. 12.15-13.45);

III grupa: dzieci 7-10 lat (godz. 12.15-13.45).

Zapisy na zajęcia po dokonaniu rezerwacji pod nr. tel. (22) 44 16 251/252 lub mailowo: bilety.muzeum@nifc.pl.

 

Mała Akademia Chopinowska w Żelazowej Woli

W tym sezonie NIFC zaprasza również do Żelazowej Woli na zajęcia w ramach Małej Akademii Chopinowskiej. Zintegrowane zajęcia muzyczno-plastyczne osnute wokół twórczości i życia Fryderyka Chopina oraz jego otoczenia, skupione wokół fortepianu i sztuki wizualnej XX wieku, wprowadzą najmłodszych w świat muzykowania, pozwolą poznać różne techniki ekspresji i odkryją świat sztuki współczesnej.

  • 2 października – Chopin też był uczniem
  • 16 października – Kompozytor i malarz. O przyjaźni między artystami
  • 30 października – W krainie gestodźwięków i performance

Zajęcia odbywają się w Domu Urodzenia Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli w co drugą niedzielę w dwóch grupach wiekowych:

I grupa: dzieci 3-6 lat (godz. 11.00-12.00);

II grupa: dzieci 7-10 lat (godz. 11.00-12.00).

Zapisy na zajęcia po dokonaniu rezerwacji pod nr tel. (46) 863 33 00, (46) 861 11 98 lub mailowo: zelazowawola.rezerwacje@nifc.pl; bowczuk@nifc.pl.

 

Klub przyrodnika w Parku w Żelazowej Woli

Pod okiem doświadczonego edukatora-przyrodnika, zaopatrzeni w niezbędny sprzęt, mali odkrywcy wyruszą w podróż po krainie drzew, roślin w układzie piętrowym i egzotycznych krzewów. Jakie tajemnice kryje w sobie park wokół Domu Urodzenia Fryderyka Chopina jesienią i zimą? Czy obserwowanie przyrody jest sztuką?

  • 2 października – Kapelusze wystające spomiędzy źdźbeł, czyli o grzybach w parkach
  • 16 października – Z wiatrem, na futrze, czy przez żołądek, czyli sposoby roślin na rozsiewanie
  • 30 października – Dlaczego na zimę drzewa zrzucają liście?

Zajęcia przyrodnicze w Parku w Żelazowej Woli (Dom Urodzenia Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli, Żelazowa Wola 15) dla dzieci w wieku 3-10 lat, odbywają się w co drugą niedzielę o godz. 12.30. Dla uczestników Małej Akademii Chopinowskiej – wstęp wolny. Pozostali – wstęp w cenie biletu wstępu do Parku.

 

Urodziny Karola Szymanowskiego w Żelazowej Woli

Już 6 października odbędą się Urodziny Karola Szymanowskiego w Żelazowej Woli, na które organizatorzy zapraszają uczniów szkół muzycznych. W ramach wydarzenia przygotowywane są warsztaty „Dziedzictwo kulturowe Podhala w Harnasiach Karola Szymanowskiego” oraz prelekcja „Mazurki op. 50 i op. 62 Karola Szymanowskiego”.

6 października, godz. 10.00-16.00, Dom Urodzenia Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli, Żelazowa Wola 15. Wstęp wolny.

 

drukuj pdf

zobacz również:

IV Konkurs dla Nauczycieli Muzyki +dodaj do schowka
Aktualne

Wymyśl najlepszą lekcję o muzyce i wygraj cenny sprzęt muzyczny dla siebie i dla swojej szkoły!

Po cichu. O muzyce i literaturze +dodaj do schowka
Aktualne

Daniel Cichy, dyrektor Polskiego Wydawnictwa Muzycznego, będzie prowadzić cykl rozmów online o prawie autorskim i edukacji muzycznej

Jak uczyć się z domu? FINA podpowiada! +dodaj do schowka
Aktualne

Gotowe scenariusze lekcji, nowe opracowania biogramów najwybitniejszych Polaków i atrakcyjne materiały audiowizualne pozwalające na naukę z zakresu m.in. literatury, wiedzy o kulturze, a w szczególności wiedzy filmie i muzyce oraz wiedzy o społeczeństwie proponuje Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny. Edukacyjne treści dostępne bezpłatnie online znaleźć można m.in. na ninateka.pl, filmotekaszkolna.pl czy biogramy.pl

FINA odwołuje wydarzenia +dodaj do schowka
Aktualne

Informujemy o czasowym, obowiązującym od 12 marca 2020 roku do odwołania, zamknięciu dla publiczności obiektów Filmoteki Narodowej – Instytutu Audiowizualnego. Wszystkie zaplanowane wydarzenia, które miały odbyć się w najbliższym czasie są odwołane lub odbędą się w innym terminie