Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.
×zamknij
Korzystaj z serwisu jako: Dzięki temu otrzymasz treści dopasowane do Twoich potrzeb.
Zobacz również:
< powrót

Nie tylko „Dziadek do orzechów”…

data publikacji: 17.12.2014

Balet „Dziadek do orzechów” i koncerty kolęd tradycyjnie pojawiają się w przedświątecznym repertuarze filharmonii i teatrów muzycznych. W tym sezonie najmłodsi będą mogli również zobaczyć „Królową Śniegu” lub „Opowieść wigilijną”.

Balet Piotra Czajkowskiego „Dziadek do orzechów”, oparty na romantycznej baśni E.T.A. Hoffmanna, można będzie obejrzeć w Operze Wrocławskiej (17 i 19 grudnia), Teatrze Wielkim w Poznaniu (17 - 21, 28 grudnia) oraz w Szczecinie – w Filharmonii Szczecińskiej (19 grudnia) i w Operze na Zamku (17, 18, 20 grudnia).  


„Opowieść wigilijną” na podstawie powieści Karola Dickensa pokaże natomiast Teatr Baj Pomorski w Toruniu (16 - 19, 21 grudnia). Na motywach tej samej powieści oparty jest spektakl kabaretowo – muzyczny dla dzieci „Mr Scrooge” Teatru Lalek Banialuka w Bielsku-Białej (16 - 19 i 21 grudnia).


„Królową Śniegu”, baśń na podstawie opowiadania Hansa Christiana Andersena, wystawia w dn. 15 -19, 21 grudnia Teatr Pinokio w Łodzi oraz Teatr Baj w Warszawie (17 – 21 grudnia).

 

Okres świąteczny to również czas wspólnego kolędowania, na które zapraszają: Filharmonia Zabrzańska (16 i 17 grudnia), Filharmonia Kaliska („Choinka w dźwięki ubrana”, 19 grudnia), Teatr Muzyczny w Poznaniu („Kolędujmy małemu”, 17 - 21 grudnia) oraz Filharmonia Pomorska w Bydgoszczy („Od brzuszka do uszka maluszka”, 21 grudnia).

 

W Filharmonii Pomorskiej podczas koncertu „WioliMisiowe potrawy miodkiem pachnące i dźwiękowe do świąt przygotowania" można będzie posłuchać nie tylko kolęd, lecz również bożonarodzeniowych utworów wielkich kompozytorów.

 

Na „Góralskie pastorałki” w wykonaniu zespołu Trebunie Tutki zaprasza Filharmonia Krakowska, natomiast Opera Krakowska organizuje 21 grudnia spotkanie „Hej kolęda, kolęda!”, podczas którego można będzie również przygotować ozdoby choinkowe i zwiedzić kulisy opery.

 

Z kolei Filharmonia Narodowa w Warszawie 21 grudnia zaprasza dzieci na koncert kolęd i pastorałek z całego świata  „Witaj gwiazdko złota”.

 

 

 

Fot. Kenny Louie, flickr, CC BY 2.0

drukuj pdf

zobacz również:

Opera według Olgi Tokarczuk +dodaj do schowka
Aktualne

Rejestracja opery Aleksandra Nowaka ahat ilī – siostra bogów na podstawie powieści Olgi Tokarczuk zostanie zaprezentowana w siedzibie FINA na Wałbrzyskiej 3/5

Konkurs dla nauczycieli! +dodaj do schowka
Aktualne

III edycja konkursu Klasyka w klasie skierowanego do nauczycieli muzyki szkół ogólnokształcących. W tym roku konkurs dotyczy najlepszej lekcji o operze polskiej

Opera w szkole +dodaj do schowka
Aktualne

Konferencja dla nauczycieli muzyki szkół ogólnokształcących

Aplikacje mobilne i VR w edukacji +dodaj do schowka
Aktualne

Seminarium dla nauczycieli w FINA o nowoczesnych narzędziach cyfrowych