Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.
×zamknij
Korzystaj z serwisu jako: Dzięki temu otrzymasz treści dopasowane do Twoich potrzeb.
Zobacz również:
< powrót

Mała Warszawska Jesień 2015

data publikacji: 17.02.2015

Instalacja Krzysztofa Knittla i performans Zygmunta Krauzego oraz koncerty z muzyką sonorystyczną i warsztaty z TwogetherDuo i Wojciechem Błażejczykiem to główne atrakcje piątej edycji imprezy.

Mała Warszawska Jesień to świetna okazja do wprowadzenia dzieci (w wieku 4-12 lat) w świat najlepszej muzyki współczesnej. W tegorocznym programie znalazła się dźwiękowa instalacja autorstwa Krzysztofa Knittla, czynna w dniach 18-27 września w Magazynie Studyjnym Muzeum Rzeźby w Królikarni, w nieoczekiwany i zabawny sposób przybliżająca tamtejszą kolekcję. Z kolei Zygmunt Krauze 20 września przedstawi plenerowy performans  na głosy, instrumenty ludowe i elektronikę w Parku Rzeźby w Królikarni.

 

Program Małej Warszawskiej Jesieni 2015 uzupełniają dwa koncerty najbarwniejszych sonorystycznych utworów polskich i zagranicznych kompozytorów (19 września o godzinie 11 i godzinie 16 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego) oraz warsztaty. Te ostatnie poprowadzą Wojciech Błażejczyk i TwogetherDuo, wykorzystując sterowniki, które pozwolą dzieciom wpływać na przebieg utworów i eksperymentować z muzyką i przetwarzanymi dźwiękami (26 września o godzinie 11 i 16 w Zachęcie).

 

Czas: 18-27 września 2015

Miejsce: Warszawa, różne lokalizacje

www.warszawska-jesien.art.pl

 

Na zdjęciu: Mała Warszawska Jesień 2014, fot. Grzegorz Mart, materiały organizatora

drukuj pdf

zobacz również:

Konkurs dla nauczycieli! +dodaj do schowka
Aktualne

III edycja konkursu Klasyka w klasie skierowanego do nauczycieli muzyki szkół ogólnokształcących. W tym roku konkurs dotyczy najlepszej lekcji o operze polskiej

Opera w szkole +dodaj do schowka
Aktualne

Konferencja dla nauczycieli muzyki szkół ogólnokształcących

Orkiestrownik wraca! +dodaj do schowka
Aktualne

Doskonała aplikacja edukacyjna jest rozbudowywana o nowe wizytówki instrumentów

Wystawa piosenek: transmisja w Muzykotece! +dodaj do schowka
Aktualne

Koncert i działania dla rodzin z dziećmi 0–9 lat i edukatorów muzycznych