Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.
×zamknij
Korzystaj z serwisu jako: Dzięki temu otrzymasz treści dopasowane do Twoich potrzeb.
Zobacz również:
< powrót

Katowice Kultura Natura

data publikacji: 17.05.2017

Festiwal na Śląsku ze znakomitym, różnorodnym repertuarem

Zdjęcie przedstawia wokalistkę Agatę Zubel w czasie koncertu
Orkiestra Muzyki Nowej i Agata Zubel, fot. strona OMN

Od piątku trwa w Katowicach festiwal Kultura Natura. Do tej pory wystąpili m.in. Budapest Festival Orchestra, Piotr Anderszewski czy Akademie für Alte Musik z Berlina z kontratenorem Bejunem Mehtą. Przed nami  jeszcze 6 koncertów:

Środa 17 maja, godz. 19.30, Sala Koncertowa NOSPR

Artemis Quartett

Niemiecki zespół, założony w 1989 roku na Uniwersytecie Muzycznym w Lubece, wykona kwartety smyczkowe Roberta Schumanna i Beli Bartóka.

Czwartek 18 maja, godz. 19.30, Sala Koncertowa NOSPR

NOSPR / Alexander Liebreich

Razem z katowicką NOSPR pod dyrekcją Alexandra Liebreicha wystąpi baryton Michael Nagy. W programie VI Symfonia „Pastoralna” Beethovena oraz Symfonia liryczna Alexandra von Zemlinskiego.

Piątek 19 maja, godz. 19.30, Sala Koncertowa NOSPR

Graindelavoix

Multidyscyplinarna grupa z Antwerpii, specjalizująca się w wykonawstwie muzyki dawnej, pod dyrekcją Björna Schmelzera przyjeżdża do Polski po raz kolejny. Przedmiotem jej fascynacji jest głos, a także genealogia repertuarów wokalnych oraz ich związki z ciałem, z historią i z geografią. Tym razem grupa wykona zainspirowane Starym Testamentem utwory renesansowych kompozytorów: Carolusa Luythona , działającego w kręgu franko-flamandzkim oraz Pedro Ruimonte, przesiąkniętego wpływami hiszpańskiego mistycyzmu.

Sobota 20 maja, godz. 19.30, Sala Kameralna NOSPR

Orkiestra Muzyki Nowej

Orkiestra Muzyki Nowej pod dyrekcją Szymona Bywalca prawykona utwór Pawła Mykietyna Wyliczanka na 3 głosy i 9 instrumentów zamówiony specjalnie przez Festiwal Katowice Kultura Natura.

Sobota 20 maja, godz. 20.30, Sala Kameralna NOSPR

Orkiestra Muzyki Nowej / Agata Zubel

Wspólnie z Agatą Zubel Orkiestra Muzyki Nowej wykona ostatni, napisany w 1999 roku, utwór Gérarda Griseya Quatre chants pour franchir le seul na sopran i 15 instrumentów. Uznawany jest on za arcydzieło. Pieśni, które składają się na cykl, pochodzą z różnych kultur i epok: chrześcijańskiej, egipskiej, greckiej i mezopotamskiej.

Niedziela, 21 maja, godz. 18.00, Sala Koncertowa NOSPR

Enrico Rava & Geri Allen

Na koniec festiwalu w Sali Koncertowej NOSPR  wystąpi duet jazzowy Geri Allen – Enrico Rava. Allen jest amerykańską pianistką jazzową, obecnie prowadzi kierunek Studiów Jazzowych na Uniwersytecie w Pittsburghu, występowała i nagrywała z kilkudziesięcioma amerykańskimi artystami świata popu i jazzu. Enrico Rava to włoski trębacz, urodzony w 1939 roku. Ma na koncie ponad 100 płyt – na 30 gra jako lider.

Bilety od 20 PLN. Więcej informacji o koncertach na stronie festiwalu.

Miejsce: Katowice, NOSPR, pl. Wojciecha Kilara 1

drukuj pdf

zobacz również:

Słuchaj muzyki… w Ninatece! +dodaj do schowka
Aktualne

Ponad 1000 materiałów muzycznych jest dostępnych w jednym z serwisów internetowych FINA

Popkultura stosowana 3 +dodaj do schowka
Aktualne

Kolejna odsłona cyklu warsztatów dla nauczycieli, przybliżających fenomeny współczesnej popkultury

Opera według Olgi Tokarczuk +dodaj do schowka
Aktualne

Rejestracja opery Aleksandra Nowaka ahat ilī – siostra bogów na podstawie powieści Olgi Tokarczuk zostanie zaprezentowana w siedzibie FINA na Wałbrzyskiej 3/5

Konkurs dla nauczycieli! +dodaj do schowka
Aktualne

III edycja konkursu Klasyka w klasie skierowanego do nauczycieli muzyki szkół ogólnokształcących. W tym roku konkurs dotyczy najlepszej lekcji o operze polskiej