Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.
×zamknij
Korzystaj z serwisu jako: Dzięki temu otrzymasz treści dopasowane do Twoich potrzeb.
Zobacz również:
< powrót

Dni Muzyki Nowej 2014 w Gdańsku

data publikacji: 14.01.2014

Program festiwalu będzie się kręcił wokół dwóch osi - muzyki smyczkowej i elektroniki

W 2014 roku po raz pierwszy do Gdańska przyjedzie sławny norweski kwartet smyczkowy, wykonywujący muzykę współczesną, Cikada Quartet. Razem z Dominikiem Bukowskim wykonają między innymi kompozycję Leszka Możdżera specjalnie napisaną dla festiwalu DMN. Cikada Quartet powstał w kwietniu 1989 roku w Oslo i jest częścią Cikada Ensemble. Jest uznawany za jeden z najbardziej liczących się w świecie kwartetów wykonujących muzykę współczesną.

Na festiwalu zadebiutuje Sinofnietta Pomerania, prowadzona przez młodego, wybitnie utalentowanego dyrygenta i kompozytora Tadeusza Dixę. Sinfonietta Pomerania zaprezentuje kompozycje specjalnie przygotowanie na DMN (prawykonania i prapremiery). 

Debiutem scenicznym będzie występ Kalaschnikov Feat. Reactive Ensemble, który tworzą młoda, gdańska perkusistka Katarzyna Kadłubowska i kompozytor oraz artysta multimedialny Remmy Canedo. Specjalnie na DMN przygotowują koncert - instalację.

Europejską scenę muzyki elektronicznej łączącej się z muzyką klasyczną reprezentować będą Field Rotation (Christoph Berg - elektronika) i duet Piano Interrupted (angielski pianista Tom Hodge oraz francuski producent Franz Kirmann). 

Program zimowej edycji DMN 2014 zamknie Fin Kimmo Pohjonen wirtuoz akordeonu zamknie. Uważany jest za jednego z najlepszych wirtuozów akordeonu w Finlandii. Grał niemal każdą muzykę od rocka poprzez klasykę, folk po awangardę 

Kuratorem Dni Muzyki Nowej jest znakomity muzyk, wibrafonista Dominik Bukowski.

Program DMN 2014 zostanie  zaprezentowany w dwóch odsłonach: zimowej w dniach 16 - 19.01 i wiosennej w dniach 11 - 13.04.

Czas: 16.01-19.01
Miejsce: Gdańsk, Klub Żak, ul. Grunwaldzka 195/197
www.klubzak.com.pl

 

drukuj pdf

zobacz również:

Gitarzysta The National interpretuje muzykę Lutosławskiego +dodaj do schowka
Aktualne

Kompozytor i gitarzysta Bryce Dessner, z okazji Roku Lutosławskiego, na zamówienie NInA skomponuje utwór inspirowany muzyką polskiego kompozytora. Wykonanie 29 listopada 2013 r.!

Słuchaj muzyki… w Ninatece! +dodaj do schowka
Aktualne

Ponad 1000 materiałów muzycznych jest dostępnych w jednym z serwisów internetowych FINA

Popkultura stosowana 3 +dodaj do schowka
Aktualne

Kolejna odsłona cyklu warsztatów dla nauczycieli, przybliżających fenomeny współczesnej popkultury

Opera według Olgi Tokarczuk +dodaj do schowka
Aktualne

Rejestracja opery Aleksandra Nowaka ahat ilī – siostra bogów na podstawie powieści Olgi Tokarczuk zostanie zaprezentowana w siedzibie FINA na Wałbrzyskiej 3/5