Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.
×zamknij
Korzystaj z serwisu jako: Dzięki temu otrzymasz treści dopasowane do Twoich potrzeb.
Zobacz również:
< powrót

Anatomia Oberka – sekcja instrumentalna

data publikacji: 21.05.2014

Warsztaty poprowadzi Piotr Kaznowski, skrzypek współpracujący z wieloma ludowymi zespołami (m.in. Kapela Mazowiecka, PKP Raducz) oraz warszawskim Domem Tańca.

Oberek to jeden z najpopularniejszych tradycyjnych tańców Polski nizinnej, istnieją tysiące melodii oberkowych, z których część jest nadal wykonywana przez ludowych muzyków. Wiele melodii zostało utrwalonych na nagraniach, a ogromna cześć jest zapisana m. in. w dziełach Oskara Kolberga.

 

Warsztaty Anatomia Oberka mają być okazją do nauki i gruntownego poznania melodii oberkowych oraz ich „tradycyjnego kodu muzycznego”. Uczestnicy będą próbowali wypracować nowe, niestosowane dotąd możliwości improwizowania na kanwie tych melodii. 

 

Zajęcia będą otwarte dla wszystkich. Jedynym wymogiem jest podstawowa umiejętność gry na dowolnym instrumencie muzycznym. Uczestnikami mogą być także osoby grające od dłuższego czasu oraz zawodowi muzycy. Dla nich również, jak obiecują organizatorzy, może to być nowe, inspirujące doświadczenie.Warsztaty zakładają korzystanie z wszelkich możliwych metod przekazu muzycznego, od tradycyjnej nauki melodii ze słuchu, poprzez zapis nutowy i zapis multimedialny.

 

ZAPISY: oberrok@wp.pl

 

Czas: 31.05, godz. 11-14
Miejsce: Warszawa, Scena Lubelska, ul. Lubelska 30/32

drukuj pdf

zobacz również:

Opera według Olgi Tokarczuk +dodaj do schowka
Aktualne

Rejestracja opery Aleksandra Nowaka ahat ilī – siostra bogów na podstawie powieści Olgi Tokarczuk zostanie zaprezentowana w siedzibie FINA na Wałbrzyskiej 3/5

Konkurs dla nauczycieli! +dodaj do schowka
Aktualne

III edycja konkursu Klasyka w klasie skierowanego do nauczycieli muzyki szkół ogólnokształcących. W tym roku konkurs dotyczy najlepszej lekcji o operze polskiej

Opera w szkole +dodaj do schowka
Aktualne

Konferencja dla nauczycieli muzyki szkół ogólnokształcących

Aplikacje mobilne i VR w edukacji +dodaj do schowka
Aktualne

Seminarium dla nauczycieli w FINA o nowoczesnych narzędziach cyfrowych