Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.
×zamknij
Korzystaj z serwisu jako: Dzięki temu otrzymasz treści dopasowane do Twoich potrzeb.
Zobacz również:
< powrót

Październikowe warsztaty muzyczne z pantomimą i gramofonem

data publikacji: 03.10.2016

Zainspirują nas dźwięki z nieba, odgłosy zwierząt i postacie z bajek

W czwartek 6 października na zajęciach dla dzieci przedszkolnych i wczesnoszkolnych udamy się na muzyczny spacer po niebie i zastanowimy się, czy z nieba dobiegają do nas jakieś dźwięki. Dowiemy się też, jak za pomocą dźwięków można przedstawić to, co na co dzień obserwujemy na niebie, np. wschód słońca czy burzę oraz jak kompozytorzy odzwierciedlają te zjawiska w swoich utworach. Poprzez różne ćwiczenia muzyczno-plastyczno-ruchowe dzieci zapoznają się z muzyką ilustracyjną oraz poznają wybrane utwory z kanonu literatury muzycznej.

Zajęcia poprowadzi Dominika Mamro – muzyk, muzykoterapeutka i kulturoznawca.

 

W czwartek 20 października na zajęciach poświęconych artykulacji w muzyce i pantomimie dla dzieci przedszkolnych i wczesnoszkolnych najmłodsi wezmą udział w pantomimie z akompaniamentem muzyki (nie tylko klasycznej). Podczas zabaw i tańców inspirowanych zwierzętami oraz postaciami z bajek zgłębimy takie pojęcia muzyczne jak staccato, legato, tremolo, vibrato. Prosimy o przyniesienie wygodnych ubrań na zmianę.

Zajęcia poświęcone artykulacji poprowadzi Anna Ługowska, muzykolog, pedagog zdolności i animatorka, na co dzień pracująca jako muzykoterapeutka.

 

W poniedziałek, 24 października, zapraszamy dzieci z klas 4-6 szkół podstawowych na zajęcia o gramofonie.  Będą to warsztaty dla wszystkich, którzy chcieliby pograć w zespole, improwizować, komponować czy dyrygować orkiestrą. Razem stworzymy różne grupy instrumentalne, które poprowadzą ze sobą muzyczną dyskusję, pobawimy się dynamiką, barwą i charakterem dźwięków, poimprowizujemy. W końcu uda nam się skomponować własny utwór i wykonać go w wersji ostatecznej,  gotowej do nagrania na płytę. A do tego potrzebni nam będą dyrygenci i soliści.

Zajęcia prowadzą Anna Kwiatkowska i Sławomir Wojciechowski z Fundacji Harmonie i Hałasy, której celem jest organizowanie warsztatów i koncertów muzyki współczesnej i oswajanie z nią nieprofesjonalnych odbiorców, a zwłaszcza dzieci.

 

Zajęcia muzyczne dla dzieci z klas 4-6 szkół podstawowych odbywają się w poniedziałki 24 października, 7 i 21 listopada oraz 5 i 12 grudnia w godz. 9.30-11.00.

Zajęcia dla dzieci w wieku 4-6 lat (przedszkola) oraz w wieku 7-9 lat (klasy 1-3 szkół podstawowych) odbywają się w czwartki 6 i 20 października, 3 i 17 listopada oraz 1 grudnia w godz. 9.30-10.30 (przedszkola) i 11.00-12.30 (szkoły podstawowe).

 

drukuj pdf

zobacz również:

IV Konkurs dla Nauczycieli Muzyki +dodaj do schowka
Aktualne

Wymyśl najlepszą lekcję o muzyce i wygraj cenny sprzęt muzyczny dla siebie i dla swojej szkoły!

Po cichu. O muzyce i literaturze +dodaj do schowka
Aktualne

Daniel Cichy, dyrektor Polskiego Wydawnictwa Muzycznego, będzie prowadzić cykl rozmów online o prawie autorskim i edukacji muzycznej

Jak uczyć się z domu? FINA podpowiada! +dodaj do schowka
Aktualne

Gotowe scenariusze lekcji, nowe opracowania biogramów najwybitniejszych Polaków i atrakcyjne materiały audiowizualne pozwalające na naukę z zakresu m.in. literatury, wiedzy o kulturze, a w szczególności wiedzy filmie i muzyce oraz wiedzy o społeczeństwie proponuje Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny. Edukacyjne treści dostępne bezpłatnie online znaleźć można m.in. na ninateka.pl, filmotekaszkolna.pl czy biogramy.pl

FINA odwołuje wydarzenia +dodaj do schowka
Aktualne

Informujemy o czasowym, obowiązującym od 12 marca 2020 roku do odwołania, zamknięciu dla publiczności obiektów Filmoteki Narodowej – Instytutu Audiowizualnego. Wszystkie zaplanowane wydarzenia, które miały odbyć się w najbliższym czasie są odwołane lub odbędą się w innym terminie